Jihočeští pistoláři v Krajském přeboru

Krajský přebor je pro většinu sportovců zajímavou možností pro změření sil a dovedností s ostatními  sportovci kraje a může ukázat i na úroveň daného sportu v kraji.V sobotu 27. února 2016 se na střelnici Borek u Českých Budějovic konala Jihočeská vzduchovka, která byla současně i přeborem JČ kraje ve vzduchových zbraních pro rok 2016.

 

Zúčastnilo se celkem 12 střelců ze vzduchové pušky a 19 střelců ze vzduchové pistole nejen z JČ, ale i z jiných krajů České republiky, mezi nimi celkem 15 sportovců z Jihočeského kraje (čtyři puškaři a 11 pistolářů). Puškaři i pistoláři střílejí ze vzduchových zbraní na vzdálenost 10 metrů do kruhových papírových terčů, které mají průměr 45,5 mm (puška) a155,5 mm (pistole) – nikdy do terčů, které by simulovaly lidskou postavu. Toho násilí je okolo nás hodně a sportovci se k tomu prostě nepřipojují.

 

Sportovci z klubu Sport Písek obsadili mezi pistoláři Jihočeského kraje přední místa: Jakub Jareš obsadil mezi muži druhé místo a Karel Chmel třetí místo. V kategorii dorostu pistoláři/ky z SSK Sport Písek obsadili první až čtvrté místo v tomto pořadí: Karolína Houzarová, Filip Soukeník, Sára Vrňáková a Kateřina Zemanová, Karolína Houzarová se stala přebornicí JČ kraje.

 

Samozřejmě krajským přeborem to nekončí – pět sportovců se „prostřílelo“ až na Mistrovství ČR a tak další intenzivní trénink na vzduchovkové střelnici na Střední lesnické škole v Písku bude pokračovat. Karolína Houzarová a Filip Soukeník  jako nejlepší střelci ze vzduchové pistole do 18 let budou reprezentovat Jihočeský kraj v Poháru Českého střeleckého svazu, který bude velmi brzy po Mistrovství ČR.