Moderní výuka se systémem SEIWIN

Naše Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga Písek je první střední školou v České Republice, která nabízí svým studentům v rámci výuky získat zkušenosti s komplexním lesnickým a ekonomickým informačním systémem SEIWIN od firmy HA-SOFT, s.r.o. - nejpoužívanějším informačním systémem pro řízení lesního hospodářství v ČR.

Česká rodinná IT-firma HA-SOFT, s.r.o., zdarma poskytuje středním i vysokým školám oboru lesnictví svůj informační systém SEIWIN pro účely praktického vzdělávání. S tím se pojí i modernizace tradičního studijního oboru lesnictví: mobilní aplikace, tablety, počítače a chytré telefony patří do terénní výuky v lese. A proč je to pro žáky přínosné? „Komplexní lesnický a ekonomický informační systém SEIWIN umožňuje jako jediný v Česku řídit jak výrobu, tak ekonomiku hospodaření lesů – v současnosti pomáhá efektivně řídit 93% českých lesů. Studenti si tak osvojí nejmodernější a nejpoužívanější technologii na trhu, kterou využijí skutečně každý den ve svém zaměstnání. Jsme moc rádi, že je takto můžeme podpořit v přípravě na budoucí povolání a podílet se na rozvoji vzdělávání v oboru,“ shrnuje obchodní ředitel rodinné firmy HA-SOFT, s.r.o., Petr Lasota.

Ředitel VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga v Písku PhDr. Michal Grus věří, že počítačové technologie mají své místo ve výuce lesnických oborů: „Posláním naší školy je nejen vzdělávat studenty v lesnické teorii, ale nabídnout jim vlastní zkušenost s denní realitou provozu, a proto máme ze spolupráce s rodinnou firmou HA-SOFT, s.r.o., velkou radost.“ Díky práci s moderním softwarem, který je jedničkou na trhu, tak nabízí škola studentům opět o něco atraktivnější a kvalitnější studium.

Brněnská rodinná IT-firma HA-SOFT, s.r.o., se již přes 25 let specializuje na vývoj informačních systémů pro efektivní řízení lesního hospodářství.

Více informací najdete na: https://www.ha-soft.cz/vzdelavani