Kandidáti do školské rady

Kandidát č. 1 - Pavel Hána

Pavel Hána

Jmenuji se Pavel Hána, narozen 10.5. 1976 v Táboře, jsem ženatý a mám dva syny.

Bydlím v obci Chýnov u Tábora. Po absolvování Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga v Písku v roce 1995 jsem   nastoupil k podniku Lesy České republiky, s.p., na Lesní správu Tábor jako adjunkt a od roku 2001 na pozici revírník  odborné  správy lesů.

V roce 2013 jsem ukončil pracovní poměr u Lesů České republiky, s.p., a přešel jsem do soukromého sektoru, kde působím   jako odborný lesní hospodář na soukromých majetcích drobných vlastníků, obcí a městských lesů. Mojí zálibou je myslivost.

S pozdravem  „Lesu zdar!“

 

Kandidát č. 2 - Petr Korál

Petr Korál

Jmenuji se Petr Korál a narodil jsem se v Sušici. Je mi 46 let a již od 19 let se pohybuji v lesnictví. Řídím rodinou firmu, která se zabývá službami v lesnictví a pilařskou výrobou. Věnuji se myslivosti a sportovní střelbě. Střední lesnickou školu Bedřicha Schwarzenberga dobře znám, jelikož jsem tam před léty skládal zkoušky o první lovecký lístek a poté zkoušky mysliveckého hospodáře.

S pozdravem a Lesu zdar!

  

Kandidát č. 3 - František Landa

 František Landa

Jméno a příjmení: František Landa

Datum narození: 16.9.1975

Bydliště: Pod tratí 380, 375 01  Týn nad Vltavou

Stav: ženatý

Děti: syn a dcera

Otec žákyně 1.B SLŠ Písek

Vzdělání: SOU dopravní České Budějovice

Zaměstnání: 1993 - 2012 automechanik; 2012 - 2019 řidič; 2020  OSVČ těžba dřeva

Zájmy: rodina, pes, domácí kutilství, příroda

Co bych navrhoval: více hodin praxe pro žáky v oboru lesnictví

  

Kandidát č. 4 - Pavel Rus

Pavel Rus

Vážení rodiče,

po zralé úvaze jsem se rozhodl ke kandidatuře do školské rady Lesnické školy v Písku. Je tedy mou povinností vám sdělit, kdo jsem a proč kandiduji.

Předně jsem otcem dcery Veroniky a syna Pavla, jež jsou studenty prvního a druhého ročníku oboru lesnictví na Střední lesnické škole Bedřicha Schwarzenberga v Písku. Pocházím z lesnické rodiny, kde oba moji rodiče pracovali v lesnictví. Prošel jsem kompletním lesnickým vzděláním. Jsem vyučen v oboru mechanizátor lesní výroby na Středním odborném učilišti lesnickém v Pískách u Křivoklátu, absolventem Střední lesnické školy ve Žluticích a absolventem České zemědělské univerzity v Praze, fakulty lesnické a dřevařské v oboru lesní inženýrství, které jsem absolvoval dálkovým studiem při zaměstnání. Od ukončení střední školy pracuji u státního podniku Lesy České republiky na provozních a řídících pozicích. Svou lesnickou kariéru jsem začal na pozici adjunkt lesní správy, následně revírník, provozní inspektor, lesní správce a v současné době působím v pozici ředitele krajského ředitelství v Teplicích. Lesnictví pro mne není jen povoláním, ale životním posláním. Stavovskou ctí. S výsadou člověka, který vykonává povolání, jež je mu zálibou.

Kandiduji do školské rady Lesnické školy v Písku s ambicí pomoci oboru, škole, lesnickým školám i lesnickému provozu a celé naší společnosti. Současná situace v lesnictví jasně ukazuje na nutnost podpory oboru v celospolečenském měřítku. Tak aby veřejnost a společnost pochopila a vnímala lesnictví jako neodmyslitelnou, nedílnou a potřebnou součást k zajištění životní úrovně. V rámci mé dosavadní praxe a pracovních možností bych velmi rád aktivně pomohl ke zvýšení možností a úrovně výukového prostoru studentům školy a kreditu absolventů školy. Nedílnou součástí je podpora vzdělávání, v našem případě v rozvoji lesnického vzdělávání s udržením nadstandardní úrovně, která se v komplexním přístupu k oboru zúročí společnosti a provozu právě v kvalitě absolventů školy.

Vážení rodiče, děkuji za pozornost a případnou podporu.

S úctou a Lesu zdar!