ODBORNÁ EXKURZE 3.B

Ve dnech 19. 4. až 20. 4. a 23. 4. až 24. 4. 2018 se konala odborná exkurze třídy 3. B. V Šumavském národním parku byli žáci informováni o plánu péče a shlédli ukázkové lesní porosty vyšších a horských poloh. Prohlédli si i pstruží líheň v Borové Ladě. U Vojenských lesů a statků Horní Planá, které zajistily i ubytování v rekreačním zařízení Olšina, byla třída seznámena na demonstračních plochách se stavem kultur 10 let po orkánu Kyril.

 V rámci další dvoudenní exkurze viděli žáci bukové porosty 4. a 5. VLS na školním podniku Kostelec nad Černými lesy. Zavítali i do školního pilařského závodu. Na Fakultě lesnické a dřevařské v Praze se seznámili s možnostmi studia, prohlédli si budovy a laboratoře.

Třída navštívila i závod na výrobu střeliva Sellier & Bellot Vlašim, kde si prohlédla celý provoz, balistickou zkušebnu i podnikovou oboru.

Díky exkurzi si žáci prohloubili své znalosti i získali nové informace. Za to patří velké poděkování všem, kteří exkurzi zajišťovali i se během ní žákům věnovali, zejména Ing. Kozlovi, Ing. Šperlovi, Ing. Frnochovi, Ing. Malíkovi a rodině Turkových.